iHub je internetový magazín pro nezávislé autory a širokou veřejnost


Článek

iH

06.10.2013 22:28

Film Rivalové to je legendární duel Niki Lauda a James Hunt

Líbí se vám náš projekt? Podpořte jej finančně

Lauda a Hunt

 

Film Rivalové právě běží v kinech. Je natočen podle skutečných událostí a popisuje souboj dvou slavných pilotů Formule 1 v zejména sedmdesátých letech. Popisuje i známou nehodu při závodě v Německu, při které Niki Lauda málem uhořel a jejíž následky jsou na jeho tváři i dnes vidět. 

Musím říci, že je to velmi dobrý film. Ten film je také výjimečně vysoko hodnocen diváky a právě nyní má na CSFD 93%. Což je až podezřele hodně a znamená to, že se divákům líbil a musel se líbit i ženám, třebaže prostředí automobilových závodů nepovažuji za pro ženy jako extra přitažlivé. Možná je to tím, že ten příběh je ve skutečnosti především o souboji dvou mužů. Ti dva jsou navíc rozdílní jako den a noc. 

Pokud bych měl film zhodnotit za sebe, tak musím uznat, že působí tak, že vše plyne zcela přirozeně. Nejsou tam žádné zbytečnosti. Nic, co by rušilo. Nic podle klasické hollywoodské šablony. Žádné přehnaně romantické a patetické scény. Prostě ten film šlape a působí hodně realisticky a ze života. A v tom to asi je, proč se to lidem tak moc líbilo.

Osobně jsem přesvědčen, a nejsem sám, že nejlepší film z historie automobilových závodů byl natočen již v roce 1971 a jmenuje se Le Mans a pamatuji si, jak jsem z něho byl unešen už jako asi desetiletý kluk. 

Více o filmu Rivalové se dočtete zde. Mohu vám ho doporučit a to dokonce i v případě, že jste žena. 

Moje hodnocení: 10/10 (na tom filmu lze těžko nějakou chybu najít)

Jan Hýsek

Líbí se vám náš projekt? Podpořte jej finančně.

—————

30.09.2013 20:52

Potřebujeme banky vůbec?

Líbí se vám náš projekt? Podpořte jej finančně.

Je to relativně nová služba, která me zaujala již asi před pěti lety a o které jsem sám uvažoval, že bych ji na našem území spustil. Nakonec jsem nesebral odvahu a energii a první moje obava byla ta, co na to česká legislativa a zda je něco takového v Čechách realizovatelného ve vztahu k ČNB. Ta je dost možná nejpřísnějším regulátorem trhu na světě. Službě se ale velmi dobře daří v zahraničí. Je zde řeč o sociálních půjčkách - peer-to-peer lending (P2P).

Sociální půjčky

Sociální půjčky jsou relativně nová oblast a přitom to může být velmi zajímavé a výhodné pro obě strany. Někdo potřebuje půjčit za výhodných podmínek a jiný chce zase zhodnotit svůj kapitál. Běžných 10% může být zajímavých pro obě strany. Za tím účelem tedy vznikly jakési aukční servery, kde se místo zboží obchoduje s financemi resp. s úroky. Vtip je v tom, že tím obejdete banku a spojíte tak dlužníka a věřitele přímo. Tím se pochopitelně značně ušetří za banku (všichni víme jak si tuzemské banky mastí kapsu, že?) a dlužník získá solidní úrok a ten zůstane (téměř) celý jako zisk věřiteli. Jednoduché.

Samozřejmě to má svá rizika, asi jako všechno. Stejně jako banka musíte počítat s tím, že část dlužníků bude mít problém se splácením. Stejně jako banka to můžete vyřešit diverzifikováním vašich půjček. Pochopitelně je třeba smlouva.

Nové možnosti

Tomuto mladému a já věřím že perspektivnímu oboru se začíná dařit a tak vás jistě nepřekvapí, že už vznikají třeba hedgeové fondy či podílové fondy, které se na P2P specializují.

Tak co? Skutečně ty banky tak moc potřebujeme?  

Jan Hýsek, jhy(z)jhy.cz

Líbí se vám náš projekt? Podpořte jej finančně.

—————

28.09.2013 10:50

Podnikání: Jak udělat bannerovou reklamní kampaň za zlomek ceny (PR text)

Inzerovat na akciecz.cz je podstatně výhodnější než na jiných finančních serverech. Zobrazení vašeho banneru jednomu čtenáři vás stojí zlomek toho, co zaplatíte na finančních serverech akcie.cz, penize.cz, finance.cz a dalších. Zatímco jinde nabízejí CPT v řádu stovek, my od dnešního dne nabízíme CPT 49!

Co je CPT

CPT (cost per thousand) je cena reklamy za 1000 zobrazení reklamního prvku. Pokud je v něm cena reklamy uváděna, pak stačí částku vydělit tisícem a zjistit tak, kolik stojí jedno zobrazení.

Kolik stojí banner (horní část stránky, velký formát např. 160*600) na akciecz.cz tento měsíc? Průměrný počet zobrazených stránek serveru akciecz.cz za poslední tři měsíce je 204.000 měsíčně. Při CPT 49 vás tak umístění tohoto banneru na akciecz.cz vyjde na 9.990,-Kč. Pro srovnání na jiných serverech vychází cena například 100.000,-Kč a to za stejný počet zobrazení vašeho banneru! A to je aktuální průměrná délka návštěvy na akciecz.cz úctyhodných 10 minut.

Cena umístění banneru na akciecz.cz pro měsíce 9,10,11 a 12 roku 2013 je 9.990,-Kč /měsíc

Více o CPT se dočtete zde.

Objednávky reklamy pište na redakce(zavináč)akciecz.cz či volejte 724 500 393 či nám napište.

—————

25.09.2013 22:52

Hradecké ANO dnes předalo TV do Domova důchodců Hradec Králové

Jádro hradeckého ANO a Ivan Pilný

 

Sedm členů královéhradeckého ANO a Ivan Pilný se složili a dnes předali velkou TV na stěnu pro obyvatele Domova důchodců Hradec Králové. A to v pravý čas, neboť právě takovou TV potřebují v domově do nové místnosti. Proběhla rovněž velmi zajímavá diskuse se zhruba čtyřmi desítkami důchodců v sále, kterou vedl pan Pilný a probírala se témata cvičení paměti, ceny léků i řada dalších. Hradecký domov důchodců je podle odborníků jedním z nejlépe vedených v ČR a tak jsme si jej také celý prohlédli.   

 

Předsedkyně Místní org. HK a předseda Oblastní org. HK MUDr.Eva Matyášová a MUDr.Jan Hýsek a ještě zabalený dárek pro hradecké seniory

 

hradec.kralove(zavináč)ano2011.cz

—————

01.09.2013 01:54

Martin Stropnický v Hradci Králové

Líbí se vám náš projekt? Podpořte jej finančně.

Martin Stropnický, herec a jedna z tváří Hnutí ANO (foto: PL.cz)

 

Královéhradecké ANO vedené Janem Hýskem tento pátek přivítalo pana Martina Stropnického. Známý herec a tvář hnutí ANO více než 2 hodiny diskutoval U královny Elišky s téměř pěti desítkami sympatizantů a členů hnutí ANO.

Pan Stropnický hovořil o tom, co ho vedlo k aktivní podpoře Hnutí ANO a proč je nutné, aby se úspěšní lidé aktivněji zapojili do správy této země. I proto vzniklo Hnutí ANO a Stropnický chce pomoci takovým úspěšným a morálním lidem ke vstupu do parlamentní politiky. Herec odpovídal mimojiné na otázky k hlavním bodům programu hnutí. Stropnický je přesvědčený o tom, že v této zemi mizí každý rok odhadem více než 200 miliard Kč a tyto finanční prostředky potom chybí na důležité věci. Jedním z diskutovaných témat byl také výběr lidí na kandidátní listiny a jejich prověřování, čemuž hnutí věnuje velkou pozornost. Diskuse byla po více než dvou hodinách ukončena a pan Stropnický přislíbil, že se do parlamentních voleb v Hradci Králové ještě ukáže a to minimálně na jedné akci pro veřejnost. Více o názorech Stropnického najdete na jeho ANOblogu zde.     

Líbí se vám náš projekt? Podpořte jej finančně.

—————

31.08.2013 01:43

Hnutí ANO má již stejné šance dostat se do sněmovny jako ODS

Líbí se vám náš projekt? Podpořte jej finančně.

Je to spíše zajímavost, ale podle sázkové kanceláře Fortuna mají dnes Hnutí ANO a ODS již zcela identickou šanci dostat se do poslanecké sněmovny. Otázkou je, zda z toho má Hnutí ANO mít radost, nebo ne. Každopádně do voleb zbývá ještě spousta času a ANO by mohlo ještě výrazně posilovat. U rozvrácené ODS si tím už tak nejsem jist. Pokud si snad chcete vsadit na vítězství ANO2011 v předčasných parlamentních volbách, aktuální kurz u Fortuny na výhru ANO je 15. A ANO je tak čtvrtý nejpravděpodobnější vítěz parlamentních voleb. Již dotahuje i KSČM. Vsadíte si na ANO? Sám o tom uvažuji. Sledovat tuto zajímavou "volební preferenci" můžete zde.  

Jan Hýsek

Líbí se vám náš projekt? Podpořte jej finančně.

—————

26.08.2013 19:31

Hnutí ANO je čtvrtý nejpravděpodobnější vítěz voleb

Líbí se vám náš projekt? Podpořte jej finančně.

Zdroj: Fortuna

 

Podle sázkové kanceláře Fortuna jsou šance ANO proniknout do sněmovny srovnatelné se šancemi ODS. Fortuna považuje za pravděpodobnější, že získá ANO víc než SPOZ a že to bude víc než šest a půl procenta. Podle Fortuny je ANO čtvrtým nejpravděpodobnějším vítězem voleb. Na schopnosti předvídat závisí živobytí sázkových kanceláří, tak snad mají pravdu i tentokrát. Sázkaři mohou studovat zde.

Líbí se vám náš projekt? Podpořte jej finančně.

—————

19.08.2013 01:19

Potřebuje Česko novou pravicovou stranu? ANO

Líbí se vám náš projekt? Podpořte jej finančně.

 

Pravice nebo levice. V Čechách to momentálně není to nejdůležitější. Reputace tuzemské politické scény je kdesi na dně a strany jsou víceméně v rozkladu. Bude bohatě stačit, když se do parlamentu dostane alespoň stovka solidních lidí, kteří nekradou, něco umí a chtějí této zemi skutečně pomoci. A teprve potom, spíše za 4-8 let, bych řešil to, zda se jedná o pravicovou nebo levicovou politiku. Tak špatné to u nás bohužel je. 

Nicméně lidem rozumím, proč se ptají stále na to, kde si Hnutí ANO stojí. Zda napravo či nalevo. Chtějí se alespoň v základech zorientovat. Jsem na tom vlastně stejně. Osobně jsem pravicově orientovaný člověk a přál bych si, aby Hnutí ANO byla pravicová strana. Nemusí to být extrémní pravice. A současně by to neměl být střed - to je pro mne jenom těžko uchopitelné. Střed pro mne není nic (ani jedno ani druhé jako když nevím co chci). 

Pro vstup pravicové strany je ideální čas

V Čechách nyní podle mého názoru pravice v zásadě neexistuje. Kdysi bývala pravicovou stranou ODS. Tam již jde jenom o peníze a moc a ta strana je, s prominutím, v prdeli. TOP09? To nikdy pravicová strana nebyla, pouze pravicovou politiku hrála a lákala na ní před volbama. A že se spousta lidí v Čechách, a to i těch chytřejších, nechala na jejich program (2010) nalákat.

A jak to vypadá v Čechách nalevo? Tam se tlačí skoro všichni! ČSSD, KSČM, SPOZ! V Čechách máme monentálně téměř pouze levicové strany, tedy ty relevantní a volitelné. ANO má úžasnou příležitost dělat solidní a slušnou pravicovou politiku a může se stát relativně rychle dominantní českou pravicovou stranou.

Kam kráčíš ANO?

Na volebním programu ANO se pracuje již delší čas. Zatím však nebyl veřejnosti předložen a ještě je čas. Není třeba jej ukazovat příliš brzy ČSSD, TOP09 či ODS. Protože tyto strany jsou schopny jej hned začít kopírovat a hned budou tvrdit, že ony například také chtějí "řídit stát efektivně jako se řídí úspěšná firma". Ostatně vzpomeňte, že jen něco takového řekl v mediích pan Babiš, hned to začali někteří politici papouškovat! Program a tedy orientace ANO budou brzy veřejně známy.

Go ANO, go!

Tahle země potřebuje novou solidní pravicovou stranu jako sůl. ANO tou alternativou je. ANO dnes není hnutím jediného muže. Je to tisíc členů a 20000 sympatizantů a spousta odvedené práce a to jak amatérů, tak i profesionálů. Já osobně se věnuji spolubudování ANOtýmu v Královéhradeckém kraji již téměř dva roky. A jsou to féroví a šikovní lidé a především, jsou politikou neušpinění a nepotřebují se nikam dostat na teplé místečko.

Takže, pokud řešíte koho volit v předčasných volbách, nastudujte pečlivě program, prohlídněte lidi na kandidátkách a pak to tam prostě ANO hoďte. Ne pro nás, pro sebe.

Jan Hýsek

Líbí se vám náš projekt? Podpořte jej finančně.

—————

21.06.2013 00:08

Premiérka Němcová jako naděje pro skutečné občany

Líbí se vám náš projekt? Podpořte jej finančně.

Nebo taky ne. To záleží na nás. Českou demokracii čeká tvrdá zkouška. Stejně tak politickou kulturu, naše strany i současného prezidenta. Duchem svobodný občan z toho může vyjít posílen, nebo taky balit kufry. Proč je nominace Němcové na post premiérky dobrou zprávou?

Pochopitelně, politici za TOP 09 zuří. Stejně tak opozice. Prezident Zeman se taky neraduje. Kdo nadšený být může, jsou jen svobodně smýšlející občané. Ti, kteří byli rádi, když odpovědné orgány začaly konečně jednat. Ti, kteří ale začali střízlivět, když se dozvídali další informace. Nemravnost a ukázka nevyzrálé politické kultury v podobě trafik jako úplatek? Kmotři v zahraničí? A komu patří ty peníze? Ráj na zemi po razii čtyř stovek policistů ani po rezignaci Nečase asi nenastane.

Kdyby to jen byl Kuba

V kauze figuruje taktéž. Veřejnosti ani médiím sympatický není. Kontroverzní pověstí je však překypující. To by měla TOP 09 radost! S Kubou v čele by to ODS dotáhla leda tak… mimo poslaneckou sněmovnu. Naopak i její členové by v takovém případě radši znovu volili Karla. Ten by po volbách šel do důchodu. Místopředseda Kalousek by i formálně povýšil na předsedu a ministrem financí by zůstal. Tentokrát ve vládě s ČSSD. Tentokrát by se o komunisty neopíral, naopak by byl hrdinou, díky němuž by ve vládě nebyli.

Pochopitelně, pokud by v čele ODS byl pro příští volby ministr Kuba, pravicoví voliči by a) buď nešli k volbám; b) volili by Svobodné; nebo c) volili by menší strany, které by se taktéž nedostaly do sněmovny. Navíc by se tam nemusela dostat ani ODS. To by rudým možná vyšlo i na tu ústavní většinu. A to by možná začali přehodnocovat i ten kapitalismus (tak jako to poslední tři roky činí jejich intelektuálové i diskutéři na internetu).

A rád není ani prezident Zeman. Z mocenských důvodů pochopitelně zdůrazňuje, že Miroslava Němcová je pouze návrh ODS. Teď se ale ukáže, zda je skutečně státník s nadhledem, nebo pouhý vypočítavý levicový politik. Nejen, že mu nominace Němcové komplikuje sen o České republice jako semi-prezidentském systému (mohl by rok neformálně vést úřednickou vládu), ale taky by to ubralo hlasy levici. Jeho levici.

Premiérka Němcová jako záchrana…

Pokud bude v čele pravice Miroslava Němcová, zachrání to ODS. Zachrání ji to, aby se do sněmovny vůbec dostala. Aby ji ve volbách drtivě neporazila TOPka. Aby její členové a příznivci dostali naději pokračovat v její očistě. Zachrání to taktéž pravici. O pravicovosti ODS sice můžeme odůvodněně polemizovat. Z hlediska idejí, je to ale strana klasicky liberální a politicky a hodnotově konzervativní. TOP 09 je schopna se hlásit jak ke konzervatismu, tak někdy i ke křesťanské demokracii. Její politika však vykazuje spíše prvky neoliberalismu a sociální demokracie, tedy takové blairovské třetí cesty. A o profilu, mentalitě a konzervativnosti jejího voliče asi nejvíce svědčí nutnost dát Karlovi na billboardy pankáčské číro.

Němcová v čele vládní koalice může zachránit i politiku a demokracii a naši zemi od politického chaosu. Zachránit nás od případného úspěchu komunistů. Schopným a poctivým lidem svobodného ducha to dá naději, že to tady nemusejí po volbách zabalit. Že s Němcovou jako příštím lídrem opozice bude mít smysl s levicí politicky bojovat. Že tady levice nebude navždy. Že i my můžeme mít svoji železnou lady. A kdoví, třeba bude v následujícím roce jako premiérka úspěšná, získá si oblibu veřejnosti a podaří se jí vládu levice ještě o další čtyři roky odložit.

Teď nastal čas očistit politiku!

V naší zemi politiku nezachrání státní zástupci, ozbrojená komanda policistů, příští vláda levice, Tomio Okamura, Slávek Popelka ani Andrej Babiš. Nezachrání ji extrémisté, populisté ani plkání u piva nebo na Facebooku.

Zachránit ji ale může to, že v čele ODS bude důvěryhodná osobnost, které budou svobodní, demokratičtí a poctiví občané věřit. Skuteční pravicoví voliči budoucnosti. Ti, kteří chtějí politiku dělat v parlamentu. Ne na ulici. Ne podle instrukcí kmotrů. Tito lidé se přestanou bát. Začnou opět věřit, že má smysl účastnit se politiky, být v ODS a volit ji. Bojovat s kmotry, přehlasovávat je, nemuset být v jejich klientelistických sítích.

Sice není úplně důležité to, aby Němcová byla přímo premiérkou. Podstatné ale je, aby ona nyní byla lídrem ODS, pravice a příští opozice. Minulý čtvrtek sice zněla trochu hystericky, ale vzhledem k situaci se to dalo pochopit. A co argument, že v ODS je na vrcholných pozicích již několik let? V době panování kmotrů, a tak bychom se mohli zeptat – proč s tím něco neudělala? A jak by mohla? Ani v čele ODS s tím nic moc nezmůže. To je práce pro občany, pro voliče a pro členy ODS. Ti musejí kroužkovat, hlasovat a měnit zevnitř!

Miroslav Návrat

Líbí se vám náš projekt? Podpořte jej finančně.

—————

20.06.2013 02:49

Slušňák Nečas a slušňák Kalousek

Líbí se vám náš projekt? Podpořte jej finančně.

Takovouhle mezinárodní ostudu ČR ještě nezažila a, světe, div se, oni ještě mají snahu se v tomto politickém svinstvu vzájemně podržet, tak, aby z problému vykličkovali. Proč asi? No protože jsou oba dva zmínění pánové v politické korupci již celá léta namočeni až po uši. Nad čím ale zůstává rozum stát je rétorika výmluv a zdůvodnění, kterou oba používají k obhajobě svého nečestného a zkorumpovaného postoje k přirozeným pravidlům slušného chování. Oni povýšili sobectví na ideologii a z této ideologie stvořili politický program.

Překroucená politická pravidla

Politiky korumpuje samotná podstata politické moci, kterou si přetvořili a dle potřeby zdeformovali tak, aby sloužila pro naplnění jejich soukromých materiálních potřeb. Vnímají stát jako pouhý nástroj (kasičku) sloužící k dosažení cílů, které nemají s poctivou službou státotvorství, zaměřenou na prosperitu společnosti, nic společného a jak je patrné nejen z minulosti, ale také ze současného dění, trpí ztrátou sebereflexe, neboť jim už nepřijde nemorální, že nakupováním (korumpováním) poslanců vlastně kradou. Ti, kteří si neváží občanů a své (osobní) zájmy povyšují nad jejich (obecné) zájmy, působí destruktivně na celý politický a ekonomický systém.

Opozice se svatozáří nad hlavou 

K tomu všemu slyšíme, jak se opozice „spravedlivě rozhořčuje“ nad nemorálností pravice a přitom má sama metrák másla na hlavě, neboť má jednoho ze svých hejtmanů a další nenechavce za katrem (za mohutnou korupci) a vůbec si nepřipouští, že tu samou politickou korupci provádí všude, kde jí k tomu byla dána příležitost (v tuto chvíli na úrovni téměř všech krajů). Snad největším paradoxem dnešního katastrofálního stavu nedodržování zákonů a přirozeného práva je zjištění, že úplatek podaný na půdě parlamentu není úplatkem, protože tady zákony slušnosti a poctivosti neplatí, neboť zde platí parlamentní imunita. Nelze také nepřipomenout zázračné zbohatnutí expremiéra ajznboňáka Grosse, které doposud nikdo poctivě a v souladu s etikou a přirozeným právem nevyšetřil. Dalším příkladem je funkce eurokomisaře pro expremiéra Vladimíra Špidlu, to byla také povedená trafika, nebo chcete- li, úplatek, aby v tichosti odstoupil z funkce předsedy vlády.

Současná kauza, a z toho vyplývající vládní krize, je doposud nejzávažnějším odhaleným kriminálním deliktem, který svědčí o tom, jak hluboce mafiánství prorůstá do státní správy, celého politického spektra a co je nejhorší, i do struktury vysoce postavených šéfů vojenského zpravodajství, které je jednou ze tří nejdůležitějších bezpečnostních institucí státu. Celá kauza s dosud běžně používanou praxí přidělování státních trafik (v tomto případě pro exposlance, kteří protislužbou vyklidili své poslanecké pozice) by nemohla být zrealizována bez souhlasu a podpory šéfa ministerstva financí Kalouska, neboť posty ve státních firmách přímo podléhají jeho rezortu. Dá se tedy předpokládat, že mezi premiérem, jeho udřeným koněm Nagyovou a Kalouskem došlo ke vzájemné spolupráci, spolčení za účelem promyšlené politické zlodějny, kterou všichni zúčastnění berou jako fungující a zdařilou součást svého „podnikání“, aniž by si připustili, že právě toto nemorální chování rozkládá stát a celou společnost.

V tuto chvíli nám všem nezbývá nic jiného, než doufat, že se policii podaří zajistit dostatek relevantních důkazů o chování našich čelních rádoby politiků, z nichž bude možno vyvodit trestněprávní důsledky a věřit, že pravolevá politická mafie nebude mít sílu a moc se zbavit odvážných vyšetřovatelů a státních zástupců, například tím, že by se jí podařilo dosáhnout zrušení vrchního státního zastupitelství v Olomouci (což se ze strany politických elit již delší dobu chystá) a věřit, že již nikdy nebude sloužit politikům jako zametací četa nepohodlných kauz.

O vážnosti, hloubce a obludnosti tohoto grandiózního skandálu svědčí fakt, že se jedná o selhání současného politického systému jako celku. Voliči by v blížících se volbách měli tyto zkorumpované politické subjekty jednoduše nevolit, definitivně je vystrnadit z politického výsluní, očistit politické spektrum od korupčníků a stabilizovat tak naši zemi. Společnost potřebuje změnu systému, který umožňuje gigantické financování politických stran státem, vrátit je do roviny ideologické platformy, ne-li je rovnou zakázat a umožnit kandidaturu do horní a dolní sněmovny jen schopným a čestným jednotlivcům, čímž by došlo k zamezení monstrózních a drahých volebních kampaní financovaných státem.

Lidé touží po klidu normálního žití, bez hrozby nekompromisních soukromých exekutorů, po tom, aby právo platilo pro všechny bez rozdílu a nemuseli se stresovat, zda zítra nebudou na dlažbě a nepřijdou o střechu nad hlavou. Lidé si přejí spravedlnost a média, jež nezkreslují pravdu.

Petr Havlíček

Líbí se vám náš projekt? Podpořte jej finančně.

—————