iHub je internetový magazín pro nezávislé autory a širokou veřejnost


Článek

iH

12.01.2013 06:26

Meda Mládková o stavu ČR

Meda Mládková, mecenáška, 93 let

 

Doufám, že se situace v zemi změní, protože se mi zdá, že nikdy nebyla v tak špatném stavu. Doufám, že se vedoucí představitelé a mladí lidé vzpamatují, ale obávám se, že to nepůjde tak rychle a bude to trvat až dvě další generace.

Líbil se vám tento článek? Oceňte jej finančně.

—————

10.01.2013 02:37

Proč volím Táňu Fischerovou

 

Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak vyhrajete.

Mahátma Gándhí

Proč je prezident tak důležitý

Bez činu zůstává i nejkrásnější myšlenka bezcennou.“ -- Mahátma Gándhí

Prezident v prvé řadě reprezentuje zemi. Zastupuje její hodnoty, schopnosti, úmysly. Pomáhá zvyšovat vliv státu v zahraničí. Ideální kandidát je člověk bezúhonný, vzdělaný, morální, s kreditem ve světě, se schopností sdružovat, nikoli rozdělovat politickou sféru a společnost jako celek. Člověk vysoce kvalitní, který by byl vzorem pro nás ostatní. Ideální kandidát ze současné „devítky“ dle mého soudu není, nicméně mohu říci, že Táňa Fischerová, Zuzana Roithová, Karel Schwarzenberk a Jiří Dienstbier, jsou kandidáti, ze kterých je možné vybírat rozumného zástupce naší země.

Prezident podepisuje zákony, má právo vracet sněmovně ty, s nimiž nesouhlasí. Pak je zapotřebí více poslanců pro jeho schválení. Třebaže veto není konečné, dává tak prezident jasný signál veřejnosti, že nějaký zákon není v pořádku, a tím vyvíjí tlak na zákonodárce. Špatný prezident přijme špatné zákony, dobrý naopak na ty špatné zákony upozorní.

Prezident jmenuje ústavní soudce. Nebýt lidí jako Vojtěch Cepl, Eliška Wagnerová, Pavel Rychetský a další, řada dříve navrhovaných protiústavních zákonů by prošla. Například povinné práce pro nezaměstnané (co na tom, že platili sociální pojištění a na podporu mají proto nárok), změna volebního systému z dob opoziční smlouvy Klaus-Zeman (protiústavní prvky v zákoně Ústavní soud zrušil) a řada dalších. Špatný prezident jmenuje do čela justice soudce špatné, kteří rozhodují na objednávku, nikoli dle spravedlnosti. Klausovi jich Senát zamítl 8, poté již Klaus žádného raději nejmenoval.

Prezident má právo účastnit se jednání vlády a projednávat s nimi otázky, které spadají do jejich působnosti. Toho šlo využít například když vznikla kauza na Min. živ. prostředí, kde se jistý Knetig pokoušel korumpovat Libora Michálka, aby pustil předraženou zakázku o 4 miliardy (z toho 500 mil do kasy ODS). Panu Michálkovi tenkrát nepomohl ani premiér, ani ministr, spravedlivý prezident by si však mohl vyžádat informace z ministerstva a zařídit, aby věc byla prošetřena.

Prezident má právo nahlížet do zprávy tajné služby. Vzpomeňme na nechvalně známou zprávu BIS o prorůstání korupce do politiky. Topolánek, po něm Nečas a v obou případech ani Klaus s tím nic nedělali. Spravedlivý prezident by úkoloval příslušné složky policie, aby začaly konat (pokud by ony samy nezačaly). A mohl by o tom i mediálně promluvit a informovat veřejnost a tím obrátit pozornost na vzrůstající nebezpečí.

Spravedlivý prezident je důležitý.

Proč volím Táňu Fischerovou

Zbabělec není schopen projevovat lásku; ta je přednostním právem hrdinů.

-- Mahátma Gándhí

Jsem pro upřímnost. Věřím, že pravda, morálka a spravedlnost mají smysl a stojí za to za ně bojovat. Ze všech kandidátů na prezidenta mne pouze Táňa Fischerová dokázala přesvědčit, že ona tyto ideje opravdu ztělesňuje, a že je také dokáže prosadit, i za cenu posměchu některých „lidí“, kterým čisté hodnoty a morálka nic neříkají.

Když se rozhlédnu kolem sebe, vidím jen naštvanost, zlobu, nenávist, strach, ale žádnou naději, víru v morálku, chuť prosazovat pravdu a bojovat za spravedlnost. Ze zkušenosti vím, že přesvědčit člověka, který ztratil důvěru, aby znovu uvěřil v hodnoty a dal šanci lidem, kteří hodnoty přinášejí, je jedna z nejtěžších věcí. Slova mnohdy nepomohla vůbec, ba naopak, proto jsem se rozhodl jít příkladem – hovořím pravdu, bojuji za spravedlnost, uznávám morální hodnoty nad jiné, nebo se o to usilovně snažím.

Volím Táňu Fischerovou, neboť jsem přesvědčen, že jen ona dokáže vrátit ušlechtilé myšlenky zpět do politiky. Jen ona nám dokáže předat sílu věřit, že morálka, pravda a čestné jednání se vyplácí. Jen ona nám dokáže pomoci tlačit na zákonodárce, aby konečně začali jednat pro občany této země, ne pro sebe a své utajené sponzory.

Jen Táňa Fischerová je zárukou, že bude jmenovat ústavní soudce pouze z čestných morálních lidí, a zajistí tak nezávislost justice na další léta.

Ze všech kandidátů je Táňa Fischerová nejblíže původním ideálům Václava Havla. S Táňou ještě věřím, že Pravda a Láska může zvítězit nad lží a nenávistí.

Ze všech kandidátů jen Táňa Fischerová se dokázala výrazně vymezit proti Václavu Klausovi a je jeho protipólem. Tam, kde Klaus dával na první místo ekonomiku, vlastní osobu a osobní prospěch, nabízí Táňa pomocnou ruku k vytvoření soběstačné občanské společnosti, jejímuž rozkvětu chce jako představitelka naší země pomoci. Srovnám-li tyto dva přístupy – hon za penězi, mocí a vlastní prospěch v podání Klause, nebo morální hodnoty, spravedlnost pro všechny a vytvoření zdravé společnosti zodpovědných lidí, tak, jak je ztělesňuje Táňa Fischerová, mám jasno. Volím Táňu Fischerovou.

Koho chcete za prezidenta?

Chcete raději člověka, který tvrdil, jak zatočí s korupcí, a výsledkem jeho akce Čisté ruce nebyl jediný obviněný, natož odsouzený? Člověka, který si jako nejbližšího spolupracovníka vybral nomenklaturního komunistu Šloufa, který se neváhal stýkat s lidmi jako mafián Mrázek, nebo Karel Srba, který rozkrádal veřejný majetek pomocí Českého domu a vrcholem všeho si objednal vraždu novinářky Sabiny Slonkové, která mu na jeho rozkrádání přišla? Opravdu chcete prezidenta, který nechal svými poradci vypracovat falešný diskreditující materiál proti své kolegyni Petře Buzkové (akce Olovo), aby se jí jako nechtěné konkurentky a kritičky jeho kroků zbavil, a když vše prasklo, neváhal tím obvinit novináře? Ano, takový je Miloš Zeman.

Rozmyslete si dobře, komu dáte svůj hlas, až budete v ruce držet hlasovací lístky. Zda si vyberete člověka bez skrupulí, hledícího jen na své zájmy, neštítícího se jakýchkoli kroků jen k dosažení vlastního cíle. Nebo dáte přednost člověku s upřímnými názory, člověku, který myslí na lidi kolem sebe, s laskavým srdcem. Člověku s politickými zkušenostmi z Poslanecké sněmovny, odvážné ženě, která se mnohokrát nebála stát proti úřednické mašinérii v občanských hnutích a iniciativách, jen aby bojovala za lidské hodnoty a spravedlnost pro všechny. Zkuste věřit pro jednou kladným hodnotám a skutkům, ne jen prázdným líbivým bonmotům.

Věřte Táně Fischerové.

 

Představení a hodnoty Táni Fischerové

Stránky Táni Fischerové - www.prezidentka.cz

Hydepark Táňa Fischerová

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10252839638-hyde-park-ct24/212411058081213-hyde-park-prezidentsky-special/

Prezidentská debata – Fischerová – Sobotka – Zeman, 7.1.2013

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10483849868-prezidentska-debata-2013/213411033130107/

Informace o Miloši Zemanovi aneb proč Miloš Zeman = Václav Klaus

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123147075-vladneme-nerusit/

O M. Šloufovi, blízkém spolupracovníkovi kampaně M. Zemana

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10169695395-tady-je-sloufovo/408235100021010/

https://zpravy.idnes.cz/zeman-a-jeho-vazby-na-sponzory-deq-/domaci.aspx?c=A120920_212842_domaci_brd

 

Filip Samek

Líbil se vám tento článek? Oceňte jej finančně.

—————

09.01.2013 21:39

Jaderná energie a její budoucnost

Svět hladoví po energii a bude to jenom horší. Jaderné elektrárny se podílí 12% na celosvětové výrobě elektřiny. Jaderná energie představuje v současnosti pouze necelých 6% celosvětové produkce primární energie. Přitom je to podle mého názoru, při dodržení bezpečnosti, možná ten nejekologičtější zdroj energie. Pokud bych do toho měl co mluvit, výrazně bych zvednul její podíl a investice do jaderné energetiky. Lokální odmítání jaderné energetiky považuji za takový novodobý hon na čarodějnice. 

Doporučení

Zveme vás na aukci zajímavého internetového projektu.

 

Poslední dobou mám tak pocit, že rozum se pozvolna přesouvá ze západu na východ. S rozsáhlou výstavbou jaderných elektráren v současné době počítají snad jen v Číně, Indii, Jižní Korei a Rusku. A dělají dobře. Stejným směrem bych doporučoval uvažovat naším budoucím vládám.   

V tabulce níže se podívejte na to, jak si stojí jednotlivé zdroje primární energie celosvětově. Přepočteno na tuny ropného ekvivalentu. Jedná se o rok 2010.

Palivo V tunách ropného ekvivalentu
Ropa 32,3%
Uhlí  27,2%
Plyn 21,6%
Bioenergie (biomasa) 10,0%
Jaderná energie 5,7%
Vodní energie 2,3%
Ostatní obnov.  zdroje 0,9%

 

Doporučuji přečíst také náš článek USA se stanou největším světovým producentem ropy.

 

 

Zdroj: HN

Jan Hýsek, jh(z)akciecz.com

Líbil se vám tento článek? Oceňte jej finančně.

—————

09.01.2013 01:15

Pomožte nám budovat nový nezávislý internetový magazín

Potřebujeme vaši pomoc.

Možná jste již zjistili, že na serveru iHub.cz jsou zajímavé a originální články. Dali a dáváme si na nich záležet. V anketě v levé dolní části této stránky 77% z vás hlasovalo pro "ANO, TENTO PROJEKT JE DOBRÝ NÁPAD". Spoustu věcí zvládneme bez jediné koruny. Pokud zde však mají být jenom ty nejlepší články a v hojném počtu a má se zapojit více kvalitních autorů, potřebujeme peníze na rozvoj. Server bude potřebovat i profesionální redesign. Přispějte libovolnou částkou. I kdyby to měla být jenom padesátikoruna (cena jednoho Red Bull na benzince), velmi to pomůže. I velké věci mohou začínat malými krůčky. V levé horní části serveru najdete ten nejrychlejší způsob zaslání finanční částky. Nebo mi napište na jhy(zavináč)jhy.cz a domluvíme se individuálně.

Děkujeme. 

Jan Hýsek, jhy(z)jhy.cz

—————

08.01.2013 17:37

Jak si vybrat prezidenta?

Co najdete v tomto článku? Odkazy na testy, debaty, klíčové rozhovory, financování kampaní a mediální speciály, které vám pomohou vybrat si toho pravého.

Doporučení

Zveme vás na aukci zajímavého internetového projektu.

 

Mnoho informací o kandidátech i samotné volbě je možné dozvědět se i na české Wikipedii. Díky volební kalkulačce si můžete změřit, jak máte k jednotlivým kandidátům blízko v různých otázkách a tématech. Podobný test lze nalézt i na Volbomatu a odlehčený test je na blogu Data na serveru iHNED.cz.

Prezidentských debat se konalo hned několik. Ne všichni se účastnili všech. Hlavní televizní debatou bude Prezidentská superdebata moderovaná Václavem Moravcem, která se uskuteční ve čtvrtek 10. ledna (den před volbami) ve 20 hodin a uvidíme ji na ČT24 i na ČT1. Další diskuze, kde ještě uvidíme všech devět kandidátů pohromadě, se bude konat v úterý 8. ledna v 16:30 online prostřednictvím iDNES.cz.

V pátek jsme mohli na Prima Family sledovat – dle mého velice neseriózní a zmanipulovanou – debatu dvou favoritů výzkumných agentur. Česká televize připravila jednotlivé debaty vždy se třemi kandidáty podle pořadového čísla. Záznamy všech jednotlivých debat, které se v různých médiích dosud konaly, můžete sledovat zde.

Média nám připravila také své speciály – z těch multimediálních – Volejte prezidentovi na Pětce, Den s prezidentským kandidátem či Interview ČT24 na České televizi, Hledá se prezident s Českým rozhlasem, čtyři z nich byli i u Jana Krause a na Stream.cz jsme mohli sledovat Závod o Hrad.

Speciály v elektronických médiích můžete nalézt na tomto místě - iDNES.czCesta na Hrad na TN.cz; ČT24; portál Českého rozhlasuLidovky.cz zase zpovídaly známé osobnosti a server Demagog.cz zkoumal pravdivost výroků kandidátů v pořadu Hyde Park.

A potom se můžete zapojit do různých anket na sociálních sítích, podívat se na transparentnost kampaní, pročíst si weby, které se volbě dále věnují - nebo prostě googlovat.

Miroslav Návrat

—————

08.01.2013 17:12

Jak by měl vypadat Facebook prezidentského kandidáta?

Máme jich 9 a každý z nich má svůj profil na Facebooku. Ale umějí své profily využívat? Co by měli zlepšit? Jak by měl vypadat facebookový profil úspěšného politika v roce 2013? A kdo z kandidátů to zvládá nejlépe?

Doporučení

Zveme vás na aukci zajímavého internetového projektu.

 

Úvodní fotka
- zabírá velkou plochu, může silně působit na emoce; zde patří hlavní motto, v pozadí barvy kampaně, logo; graficky by to mělo být na úrovni
- naopak zde nepatří fotografie kandidáta, zejména stejná jako profilová; nepatří zde ani webová adresa

Profilová fotka
- tady by měla být nejlepší fotka, jakou kandidát má; v průběhu kampaně se může střídat; měl by na ní být vidět celý obličej – takový, jakým chcete při prvních dojmech působit na voliče

Základní informace
- v této kolonce by mělo být napsané něco chytrého a originálního (třeba motto, hlavní heslo programu, vtipná hláška), něco, co kandidáta vystihuje, něco, čím na první pohled přesvědčí lidi, kteří rádi analyzují písmenka
- to, že je to stránka, to, kým je spravována, že umíte používat CAPS LOCK, že za vámi stojí iniciativa nebo jakou máte funkci nebo, že nevíte, co tady vyplnit, volič buď už ví, nebo ho to nezajímá
- co zde ale nesmí chybět -> funkční odkaz na vaši oficiální webovou stránku

Fotky
- držte se několika pravidel – fotky dávejte často, aktuální, z každé akce, na které se ukážete, dávejte je tam hned a hlavně s rozmyslem – přemýšlejte stylem – co by mohlo voliče zajímat, na které fotce vypadáte dobře, kterou tam radši nedávat, s kým se raději vůbec nefotit atd.

Fanoušci
- mějte co nejvíce fanoušků, dostanete se tak co nejblíže k lidem, můžete lépe cílit své reklamy zase na jejich přátele, ti zase uvidí, že se jim líbíte atd. Jak je zvýšit? Sdílejte – obrázky, fotky, názory, ankety

Události
- používejte i tento nástroj, lidé jej mají rádi, Facebook jim připomíná, že tehdy a tehdy budete tam a tam, dejte vědět o každé akci, na které se ukážete, navíc se to opět zobrazí i přátelům vašich fanoušků

Aplikace
- youtube – propojte si svůj účet
- volební mapa – usnadněte vaším voličům a fanouškům, aby vás našli
- poznámky – můžete použít i jako další způsob sdílení vašeho textu na webu či na blogu
- placky na profil a další aplikace – není lepší reklamy než osobní doporučení a to, když vás bude váš fanoušek nosit na své profilové fotce

Frekvence a obsah sdílení
- sdílejte denně, ale hlavně nebuďte otravní a buďte autentičtí – ty věci musí vyjadřovat vás, může to tam za vás sice dávat někdo z týmu, ale bylo by dobré, abyste o tom věděli, aby to nebylo něco, co byste nikdy neudělali
- a co všechno sdílet – fotky, videa, citáty, vlastní slova, články, tiskové zprávy a prohlášení, vystoupení v médiích, události, vtipy atd. – prostě to, co byste sdíleli se svými nejbližšími přáteli, abyste je pobavili a získali si jejich náklonnost

Nejnovější příspěvky ostatních uživatelů
- tuto funkci zde můžete nechat, ale počítejte s tím, že ji lidé budou využívat, že se vás budou ptát, že vás budou chválit, že vás budou kritizovat a nadávat vám
- odpovídejte co nejrychleji – není nic trapnějšího, než několik dní tam neodpovídat – volič si pak řekne – on  se o mě vůbec nezajímá – a nejen on, ale řekne to známým, a nejen těm, uvidí to i všichni ostatní, a ty můžete odradit

To se mi líbí
- ukažte svým voličům a fanouškům, co se vám líbí – zde je obrovský způsob si zase přes emoce získat sympatie – lajkujte to, co vás baví, co se vám líbí, co vám chutná, čemu fandíte, čemu věříte

O mně
- využijte maximálně všechny položky – ať se o vás voliči dozví co nejvíc – nikdy nevíte, která drobnost může u toho kterého voliče rozhodnout, nikdy nevíte, který volič může být ten rozhodující – a opět – buďte struční, věcní a sympatičtí

Duplicitní profily
- nemějte více profilů, zrušte ty ostatní; a abyste neztratili fanoušky, můžete je sloučit

Uživatelské jméno
- za adresou facebook.com/ bylo něco jednoduchého a výstižného, níže lze vidět, jak to vypadá, když tam vhodné uživatelské jméno nemáte

Váš Facebook je opravdu něco jako vaše tvář, jeho prostřednictvím dáváte podvědomě najevo, jaký jste profesionál, jak dobrý tým si kolem sebe umíte zvolit, jak dokážete reagovat na výzvy 21. století a jak dobře a s jakým zájmem umíte komunikovat s těmi, které chcete již za pár měsíců reprezentovat ve funkci prezidenta. Řekl bych, že za rozhodnutím zejména mladých voličů bude i to, že si otevřou do jednoho prohlížeče všech devět facebookových profilů a budou porovnávat.

A jaké bych vašim profilům dal hodnocení od nejlepšího po nejhorší?

1. Karel Schwarzenberg - https://www.facebook.com/pages/Karel-Schwarzenberg/42479923924?fref=pb
2. Jan Fischer - https://www.facebook.com/janfischercz
3. Miloš Zeman - https://www.facebook.com/zemannahrad
4. Vladimír Franz prezidentem - https://www.facebook.com/VladimirFranzPrezidentem
5. Přemysl Sobotka - https://www.facebook.com/premysl.sobotka.ods
6. Jana Bobošíková - https://www.facebook.com/bobosikova
7. Prezidentka Táňa Fischerová - https://www.facebook.com/PrezidentkaTanaFischerova
8. Zuzana Roithová - https://www.facebook.com/zuzana.roithova
9. Jiří Dienstbier – https://www.facebook.com/pages/Ji%C5%99%C3%AD-Dienstbier/108703067269?fref=pb

Doporučení

Zveme vás na aukci zajímavého internetového projektu.

 

Ještě je pár dnů pro zlepšení… Jak to vidíte vy? Mohl by vás nekvalitní Facebook odradit od volby kvalitního kandidáta?

Miroslav Návrat

—————

06.01.2013 16:50

Vznikne celosvětová síť (internet) pro přenos věcí?

 

Internet je dnes již běžnou součástí života. Napadlo vás někdy, že by mohla vzniknout srovnatelná celosvětová síť, jejímž prostřednictvím by se ovšem nešířily informace, ale věci? Jak by něco takového mohlo fungovat a má to smysl?

Moudré hlavy  dostaly nápad, že podobným způsobem, jakým se dnes šíří informace do celého světa po síti, mohly by se prostřednictvím takové nějaké sítě pohybovat také věci. Konkrétní příklad využití, kde by to mělo velký význam, je například Afrika. Její infrastruktura je mizerná a doprava šílená. Přitom věci nemusí jezdit nutně po silnicích a ani nákladnou leteckou dopravou. Je zde i jiná možnost. A pro africký kontinent by něco takového mohlo znamenat ohromný skok.

První zajímavý návrh na síť pro přenoc věcí vypadá následovně. Malé bezpilotní vrtulové stroje, které unesou náklad do určité velikost, se budou pohybovat po trasách o stanovené délce. Na konci trasy, tedy v určitém uzlu (hle obdoba internetu), náklad předají dalšímu stroji a samy mohou další náklad převzít a letět zpět. Vzniknou tedy jisté dráhy, potom uzle, kde budou překladní či "výdejová" místa. Vše automatizované a počítači řízené. A máte potenciální celosvětovou síť pro přenos věcí. Je to vlastně relativně jednoduché, že? Mimo variantu využívající bezpilotních vrtulových letounů mohou vzniknout i další varianty. Napadá mne například doprava po/v mořích či řekách. Jistě lze vymyslet i variantu, kde bude náklad převážen po pevnině. Dokonce by šlo vše propojit. Po překonání Atlantiku může přeci tu "zásilku" převzít třeba vzdušný bezpilotní systém, jak jsem jej popsal výše.

Měl bych rovněž upozornit, že to není ve fázi myšlenek, ale už se na tom pracuje. A první verze by měla být realizována právě prostřednictvím bezpilotních vícevrtulových strojů o menší velikosti.

Jak se vám myšlenka celosvětové sítě pro přenos věcí líbí?   

Jan Hýsek, jhy(z)jhy.cz

—————

04.01.2013 06:24

Nejhorší šéfové firem roku 2012

Andrew Mason, Groupon

 

Každoročně vznikají různé žebříčky "nej". Mimo největších hvězd roku se zavedená ekonomická media již tradičně snaží určit největší losery roku. A kandidátů se najde vždycky dosti.

Doporučení

Zveme vás na aukci zajímavého internetového projektu.

 

Zde jsou hlavní adepti z celého světa:

Jméno Firma Komentář
Andrew Mason Groupon Se slevovým serverem to jde od deseti k pěti. Meziroční propad akcií z 20 USD na 3 USD
Andrea Jungová Avon Již odstoupivší šéfka Avon
Rodrigo Rato Bankia Šéf španělské banky Bankia, kterou musela zachránit vláda. Již odstoupil. Mimojiné bývalý španělský ministr financí. 
Stephen Elop Nokia Pokračuje smutný příběh tohoto kdysi giganta a lídra sektoru mobilních telefonů. Nové Lumie firmu zatím nezachránily.

 

Za "tuzemské" byznys vody bych si dovolil navrhnout jako kandidáta Kaleil Isaza Tuzmana, bývalého šéfa KIT Digital, který tuto nadějně vyhlížející firmu prakticky poslal do věčných lovišť. 

A jaký je váš adept? Pište do komentáře.

Čtěte také KIT Digital: Jistota čtyřnásobku nebo Tuzmanův cynický trik?

Jan Hýsek, jh(z)akciecz.com

Zdroj: Ekonom, Bloomberg, CNBC

—————

03.01.2013 14:46

Máme zdravé banky, ale nemocný stát

To, co ve mně již dlouhou dobu vyvolává rozpaky, nedůvěru a strach, je paradox mezi hospodářským propadem země (recesí) na straně jedné a zvyšující se prosperitou bankovních domů na straně druhé. 

Neustále z médií slyšíme, v jak dobré kondici jsou naše banky. Analytici ze všech bankovních domů na nás dennodenně chrlí dobré zprávy o úspěšných spekulacích na burzovním trhu a…… národ chudne.

Pokusme se společně odhalit to zázračné tajemství úspěchu bankovního světa. Díky komu a čemu nám ty naše banky tak bohatnou?

Doporučení

Zveme vás na aukci zajímavého internetového projektu.

 

Banka je instituce, která má poskytovat finančně prospěšné služby společnosti. Její základní činností je shromažďování dočasně volných peněžních prostředků (vklady střadatelů), které formou úvěru dává k dispozici a nastavováním úroku je zhodnocuje. Tímto způsobem umožňuje pohyb peněz v ekonomice a prostřednictvím multiplikace znásobuje množství dočasně volných zdrojů v peněžním oběhu. Provozování těchto služeb je regulováno státem prostřednictvím centrální banky. Tolik odborná definice.

Tak, a zde by se občan mohl zeptat: Co že to má stát regulovat? Stát prostřednictvím centrální národní banky nejenže nereguluje tok financí potřebným a správným směrem, ale naopak umožňuje obchodním bankám nebývalý přesun finančních operací na devizové a burzovní trhy, kde to holt více „sype“. Ale to by přece neměl!!?? Odklonem peněžního toku z výrobních oblastí, na kterých závisí ekonomická stabilita země, je prostřednictvím přetlaku burzovních machinací podpořen růst cen drahých kovů, akcií, dluhopisů a burzovních komodit, tedy surovin, které následně zdraží veškerou produkci a vyvolají snížení spotřeby, a tím způsobí pokles výroby a následný růst nezaměstnanosti. No sláva, konečně jsme odhalili, z čeho nám banky bohatnou a proč stát, firmy a občané chudnou. Tento proces nicméně má ve zdravé společnosti probíhat, ale přesně naopak!!!!!!!

Stát má za úkol kontrolovat finanční toky, tak, aby byl podporován proces, který sníží ceny surovin, zvedne produkci a tím zvýší investice, spotřebu a zaměstnanost. Nezdá se vám to podivné? Mně ano.  Pokud se ale podíváme na to, kdo ve skutečnosti našeptává vládě, parlamentu a přes média celému národu svoje zvrácená moudra, pochopíme, že to ani jinak být nemůže.

NERV – národní ekonomická rada vlády- je převážně složená z bankovních expertů a analytiků, v médiích jsou slyšet opět jen na slovo vzatí bankovní odborníci. Hlavní ekonomické zpravodajství se točí jen kolem burzovních spekulací a obchodu s penězi. Copak tito lidé mohou radit, jak se má řídit stát k jeho národní prosperitě? Oni jsou přece placeni za prosperitu bank, ne státu. A to je podstata jejich dobře placené práce. Stát mají řídit politici sloužící národu, jenže ti jsou v těchto oblastech buď zcela imbecilní, nebo jsou zcela v područí bankomafie, která si diktuje svoje zvrácené, pro společnost škodlivé, cíle. A tak místo státu prosperují banky a národ si to nechává dlouhodobě líbit, a proto chudne.

Je třeba vědět, že zisky vytvořené samozvaným bankostátem neposlouží naší ekonomice ani v nejmenším, ale odplují za svými majiteli do zahraničí, stejně jako zisky zahraničních obchodních řetězců nebo automobilek. Prostě Češi utřou nos. Celé toto svinstvo, jinak se to ani nazvat nedá, je završeno vládou poskytnutými daňovými prázdninami výhradně pro zahraniční investory, kteří posléze bez problému dosáhnou na jakýkoliv úvěr, neboť nejsou zatíženi žádnou daní a následně zdecimují naši výrobu a obchod levným harampádím a diktátem, jak mají vypadat výrobky a co mají obsahovat potraviny, pokud je rovnou nedovezou odjinud.

To nejhorší nás ale zřejmě ještě může potkat, neboť ten, kdo desetileté daňové prázdniny prosadil, se teď chystá usadit na trůnu nejvyšším. Pokud se tak stane, nedivil bych se, kdyby se Becherovka přejmenovala na Zemanovku.

Ten, kdo by procesy na podporu naší výrobní produkce měl úzkostlivě hlídat, je ministr financí. Ten ale ve svém životě nikdy žádný výrobní subjekt nevybudoval a ani neřídil a jeho jediný ekonomický „úspěchem“ je zvyšování státního dluhu s intenzitou 100 miliard ročně. A místo toho, aby se postaral o smysluplný tok financí ekonomikou, tedy o blaho národa, s opileckým rčením „já ti ukážu, holoto uremcaná“ zvedne pro jistotu daně ze všeho a všem. Divím se, že nekandiduje na prezidenta. Národ by ho mohl směle korunovat slušivou královskou korunou slepenou ze státních dluhopisů. Jak ho znám, byl by na to ještě hrdý a přidal by si ji ke svým pochybným ekonomickým trofejím.

To, čeho jsme svědky, je obrovská inflace v oblasti burzovních bankovních spekulací a růstu cen všeho v důsledku nestydatého zvyšování daní a současně deflace v oblasti výrobní produkce, mezd, a pracovních příležitostí. Prostě Kocourkov. Je to asi to samé, jako kdybyste nemocného (tj. stát) místo uložení do postele a podání teplého čaje a aspirinu vystrčili na mráz a vylili na něho kbelík ledové vody.

A tak se na samý závěr, naskýtá otázka: Je to vše promyšlený, bezohledný, někým řízený záměr, požehnaný bezmála třemi stovkami zákonodárců, nebo je to obyčejná lidská všehoschopná pitomost?

Petr Havlíček

—————

02.01.2013 23:20

PR článek: Opravdu si o sobě myslíte, že jste moderní investor?

 

Opravdu si o sobě myslíte, že jste moderní investor? Hledáte projekt, který je skutečně exkluzivní v rámci Evropy a může se stát klidně u nás? Máte rádi architekturu a design, nové technologie, vědu, umění a vesmír? Chcete lidi vzdělávat a pobavit zároveň? Tak jsme přesně to, co hledáte. Projekt game4planet centre v jihočeském Písku hledá právě Vás. Nebojte se! Napište nám a buďte u projektu 21.století! Ještě jsme neodletěli... 

Ladislav Beran - tanec, choreografie, režie (Dracula, Rebelové, Kleopatra, Superstar 1, Blade 2, Hellboy...)
laberan@seznam.cz / +420 603 522 868 / www.gamefactory.cz

—————